Zadzwoń

795 952 432

Facebook

Linkedin

Search

Problemy prawne w pracy z pracownikiem, jak rozwiązać spór z pracownikiem?

Szef za biurkiem

Problemy na linii szef – pracownik prędzej czy później pojawiają się w każdej firmie. W znacznej mierze dotyczy to wypowiedzeń, obowiązków dwóch stron, wynagrodzenia itp. Niektóre kwestie można rozwiązać polubownie, zdarza się jednak, że sprawa kończy się w sądzie. Jak rozwiązać spór z pracownikiem? Dlaczego warto korzystać z obsługi prawnej firm?

Problemy prawne z pracownikiem

Nie zawsze da się rozwiązać problemy w pracy polubownie. Bywa, że niekiedy potrzebna jest pomoc prawna. Spory na linii szef – pracownik dotyczyć mogą różnych kwestii. Może to być rozwiązanie stosunku pracy, spór zbiorowy, zwolnienia grupowe, niewywiązywanie się z obowiązków, długotrwałe nieobecności w pracy, utrata zaufania do pracownika. Źródeł problemów może być naprawdę wiele, dlatego niektórzy pracodawcy decydują się na usługi prawne. Rozmowy i negocjacje ze związkami zawodowymi to specjalizacja np. kancelarii KRS z Katowic, niektóre kwestie koniecznie należy skonsultować z prawnikami.

Problemy prawne z szefem

Problemy prawne mogą mieć również pracownicy względem szefa. Najczęściej takie spory dotyczą spraw o zapłatę wynagrodzenia, godzin nadliczbowych, odszkodowań, przywrócenia do pracy itp. W takich przypadkach niektórzy sięgają po pomoc adwokatów i słusznie. Znajomość kodeksu pracy jest niezbędna, by rozwiązać sprawę w sądzie na własną korzyść.

Obsługa prawna firm

Kancelarie prawne są pomocne nie tylko w przypadkach sporów między szefami a pracownikami. Z ich usług korzysta wiele firm, które chcą, by tak istotnych spraw prawnych pilnowali fachowcy. Obsługa prawna firm to usługa, która zyskuje na popularności. Obejmuje ona szereg czynności, dzięki czemu pracodawcy nie muszą już koncentrować się na sprawach, na których się nie znają, za to mogą w tym czasie skupić się na rozwoju biznesu.

Z obsługi prawnej firm warto korzystać z kilku względów. Wśród nich wymienia się właśnie wsparcie w rozwiązywaniu sporów. Na te można reagować na bieżąco, w dodatku zaangażuje się w nie specjalista, który zna specyfikę określonej firmy. Oczywiście mowa o konfliktach występujących na gruncie prawa pracy. Na tym jednak obsługa prawna firm się nie kończy. Specjaliści dbają o interesy prowadzonego biznesu. Doradzają, nadzorują, wskazują zgodne z prawem rozwiązania.

Zakres obsługi prawnej firm może być zróżnicowany. Niektórzy decydują się na stałą współpracę, inni korzystają z pomocy fachowców jedynie kiedy zajdzie taka potrzeba. Osoby prowadzące spółki, często wybierają długofalową współpracę, a to ze względu na skomplikowane prawo spółek handlowych. Przy pomocy prawnika łatwiej jest przebrnąć przez trudne zagadnienia związane z prowadzeniem takiej działalności.

Co ważne, kancelaria prawna może też reprezentować firmę przed organami administracji publicznej i innymi instytucjami, a także podczas spraw sądowych. Dla przedsiębiorców to spore udogodnienie i pewność, że ich interesy zostaną dopilnowane przez profesjonalistów.

brak komentarzy

zostaw komentarz