Prowadzimy wszechstronną obsługę, zarówno prawną jak i księgową, zagranicznych podmiotów gospodarczych, które chcą prowadzić działalność na terenie Polski. Nasza wykwalifikowana kadra, złożona z profesjonalnych księgowych oraz prawników, zajmie się kwestiami finansowymi firmy, a także jej pracowników.
Nie martwię się o sprawy księgowe w swojej firmie. Wiem, że wszystkie formalności, podatki itd. opłacane są terminowo, zgodnie z wszystkimi wymogami.
Księgowość to ważny element prowadzenia działalności gospodarczej. Trzeba wywiązać się z obowiązków księgowych, które spoczywają na każdym przedsiębiorcy. Może on zająć się tą kwestią samemu, ale rzecz wymaga posiadania określonej wiedzy i umiejętnego korzystania z niej.
Ponadto zajmowanie się księgowością może być uciążliwe i czasochłonne. Zrozumiałe, że przedsiębiorca zwykle wolałby przeznaczać swój czas i energię na to, co stanowi właściwy przedmiot prowadzonej przez niego działalności, a nie na wypełnianie prawno-księgowych formalności. Dlatego wielu woli te zadania komuś zlecić. Może zająć się tym księgowa, zatrudniona w firmie. Ale często bardziej opłacalne jest skorzystanie z usług zewnętrznego biura rachunkowego bądź kancelarii.
Skorzystanie z usług biura lub kancelarii zajmującej się obsługą prawno-księgową zapewnia ciągłość usług. Księgowa może się rozchorować lub odejść z pracy. Biura i kancelarie natomiast świadczą usługi bez przestojów – klientowi nie grozi, że nagle będzie pozostawiony sam z księgowością na głowie.
Nie mniej ważną kwestią są koszty. Taniej jest zawrzeć umowę z zewnętrznym podmiotem, takim jak kancelaria, niż zatrudnić księgowego na umowę o pracę, w tym drugim wypadku bowiem oprócz wynagrodzenia trzeba uwzględnić koszty wyposażenia stanowiska jego pracy w niezbędny sprzęt komputerowy i oprogramowanie,oraz koszty szkoleń i kursów.
Jedną z gałęzi obsługi prawno-księgowej jest doradztwo podatkowe. Polega ono na udzielaniu porad w zakresie postępowania podatkowego i płac, sporządzaniu raportów i opinii w kwestiach wszelkiego rodzaju rozliczeń publicznych. Doradcy podatkowi pomagają też przedsiębiorcom ubiegającym się o fundusze unijne.
W prowadzeniu działalności gospodarczej problemy nie ograniczają się jednak do kwestii podatków i księgowości. Są jeszcze różne zawiłości prawne, w których trzeba sprawnie się poruszać, by mieć pewność, że nie łamie się przepisów.
Z wielu przyczyn warto skorzystać z fachowego doradztwa. Prawo pracy ulega częstym zmianom. Niełatwo jest nadążyć za wszystkimi wprowadzanymi do Kodeksu pracy nowelizacjami przepisów, regulujących działanie przedsiębiorstw i relację pracodawcy z pracownikiem. Dlatego doradztwo prawne kancelarii jest przydatne, by mieć zagwarantowane, że jest się z przepisami na bieżąco i żaden aspekt prowadzonej działalności ich nie narusza.
Doradca prawny może też zoptymalizować prowadzenie działalności, co czasem wiąże się ze zrobieniem audytu, pozwalającego sprawdzić, gdzie w strukturze przedsiębiorstwa i jego funkcjonowaniu kryją się niedoskonałości.
Porady prawne, opiniowanie umów i negocjowanie ich warunków, przygotowywanie regulaminów i statutów, pomoc w uzyskiwaniu pozwoleń i koncesji, reprezentowanie klienta przed sądami i administracją państwową – to tylko część ze spraw, w których doradztwo prawne może odciążyć przedsiębiorcę.