Zadzwoń

795 952 432

Facebook

Linkedin

Search
 

Inne problemy prawne

a

Lex Advena Prawo dla obcokrajowców w Polsce
Pomagamy, doradzamy, wspieramy

Pomoc w rozwiązywaniu problemów prawnych w Kancelarii Lex Advena:

Do dyspozycji są specjaliści w prawie

Kancelaria udziela rad i pomocy za dostosowaną do sprawy cenę

Pomoc przy wypełnianiu formularzy

Adwokaci Kancelarii rozmawiają w języku angielskim i rosyjskim

Biuro Kancelarii znajduje się w centrum Wrocławia

Jak pomagamy?

Przebywasz aktualnie w Polsce, masz problemy z prawem i nie wiesz jak je rozwiązać. Jeśli obawiasz się, że nikt Ci nie pomoże ze względu na barierę językową, dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci załatwić wszelkie sprawy i rozwiązać problemy prawne obsługując Cię w Twoim języku za realną i dostosowaną do sprawy cenę.

Świetna, profesjonalna pomoc prawników z tej wrocławskiej kancelarii. Ułatwili mi załatwienie formalności, wyjaśnili zawiłości prawne.

Potrzebujesz porady prawnej i jesteś obcokrajowcem?

Pomoc w wypełnianiu formularzy urzędowych

Skomplikowane procedury, masa formalności i bariera językowa utrudniają obcokrajowcom legalizację pobytu w Polsce. Każda sprawa, którą chcą załatwić wiąże się z koniecznością wypełnienia niezrozumiałych dla cudzoziemców formularzy urzędowych. Skomplikowany żargon urzędniczy, sprawia, że obcokrajowcy, którzy przyjechali do Polski, nie są w stanie samodzielnie wypełnić potrzebnych dokumentów. Dlatego z pomocą przychodzi nasza kancelaria prawna dla obcokrajowców, w której doświadczony adwokat do spraw cudzoziemców pomoże ci przy wypełnianiu wszelkich niezrozumiałych formularzy urzędowych.

Pomoc społeczna dla cudzoziemców

Do innych usług, jakie oferuje nasza kancelaria prawna dla cudzoziemców należy pomoc w uzyskaniu świadczeń. Zarówno polskim obywatelom, jak i cudzoziemcom przysługują świadczenia uzyskiwane z ramienia pomocy społecznej. O zasiłki rodzinne i wychowawcze mogą starać się m.in. obcokrajowcy, którzy otrzymali kartę stałego pobytu w Polsce, ale także obywatele obcych państw, którzy posiadają zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące podstaw do ubiegania się o wsparcie państwa w ramach pomocy społecznej, skontaktuj się z naszą kancelarią, która udziela praktycznych porad prawnych dla obcokrajowców.

Zezwolenie na pobyt rodziny cudzoziemca

Częstym problemem obcokrajowców przebywających na terytorium naszego kraju, jest brak rodziny w Polsce. Doświadczony prawnik ds. cudzoziemców powie ci jak uzyskać pozwolenie na przyjazd członków rodziny do Polski. Pomoże ci także w przygotowaniu dokumentów niezbędnych do sprowadzenia twoich bliskich.

Takie dokumenty powinny zostać złożone w języku polskim, w czym również pomoże ci nasza kancelaria, w której adwokaci rozmawiają nie tylko w ojczystym języku, ale tak że po angielsku i rosyjsku. Nasz prawnik dla cudzoziemców rozwiąże za ciebie wszelkie problemy prawne związane z przyjazdem twoich bliskich do Polski.

Opieka medyczna dla obcokrajowców

Obcokrajowcy, będący obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej mają zagwarantowana opiekę medyczną, a także refundowane leki w Polsce, pod warunkiem, że posiadają kartę EKUZ. Ponadto osoby legalnie pracujące w Polsce, powinny zostać objęte ubezpieczeniem zdrowotnym, bez względu na to czy są obywatelami RP czy nie. Mimo to obcokrajowcy często napotykają problemy z uzyskaniem świadczeń medycznych w Polsce. Dlatego pomoc prawna dla cudzoziemców obejmuje również pomoc w uzyskaniu potrzebnych dokumentów, dzięki którym placówka medyczna nie będzie mogła odmówić ci prawa do korzystania ze świadczeń.

Inne porady prawne dla cudzoziemców

To tylko część problemów, w których pomoże ci doświadczony prawnik do spraw cudzoziemców. Pamiętaj, że pracując w Polsce, masz prawie takie same prawa jak obywatele tego kraju. Dlatego w razie jakichkolwiek problemów prawnych, możesz udać się do naszej kancelarii, gdzie adwokaci obsłużą cię w języku polskim, rosyjskim lub angielskim za realną cenę.

Prawnik może pomóc również w zakresie skrócenia deportacji. Procedura w przypadku cofnięcia zakazu ponownego wjazdu na terytorium Polski nakazuje wystąpienie z odpowiednim wnioskiem oraz uiszczeniem opłat skarbowych, czym zająć może się kancelaria prawna.

Ponadto warto wiedzieć, że małżeństwo z Polakiem może stanowić podstawę do uzyskania obywatelstwa w naszym kraju. Doradzimy, jak i kiedy można się o to starać.